5 корисних порад гінеколога на кожен день

Інтимні проблеми можуть виникнути у кожної жінки. Але багато хто соромиться обговорювати з фахівцями те, що їх турбує. Та й часу на візит до лікаря не має. А тому ми часто займаємося самолікуванням, або ж залишаємо нездужання без уваги. А це вже може привести до неприємних і більш серйозних наслідків. Скориставшись рекомендаціями, викладеними нижче, ви зможете визначити, який стан у гінекології вважається нормою, а що відхиленням і вимагає екстреного лікування.

Порада перша: слідкуйте за виділеннями

Слід звертати особливу увагу на виділення. Потрібно сказати, що виділення є у всіх жінок: у когось вони прозорі, а хтось спостерігає в певні періоди більш жовтуваті і густі. Тільки якщо жінка регулярно вживає оральні контрацептиви, виділення стають стабільними. Зміна консистенції, кількості і кольору виділень безпосередньо залежить від особливостей менструального циклу і може вказувати на можливі відхилення від норми, які можуть стати ознакою зараження інфекцією, а тим більше, якщо з’явилися інші супутні ознаки. Наприклад, раптова поява білих сирнистий виділень і нестерпний свербіж часто говорять про грибкові інфекції. Рідкі виділення зі специфічним запахом, що з’явилися після заняття любов’ю, свідчать про розвиток бактеріального вагінозу, настільки поширеного серед дам до 40 років. Але якщо виділення жінки мають зеленуватий відтінок і неприємний запах, то краще не зволікати і відправитися на прийом до гінеколога, оскільки з великою ймовірністю можна говорити про наявність трихомоніазу.

Дівчатам віком до 25 років, активно практикуючим статеве життя, рекомендовано не рідше 1 разу на рік перевірятися на хламідії. У разі позитивного результату, фахівець направить перевіритися на наявність гонококів, які є збудниками гонореї і супроводжують хламідіоз.

Порада друга: не ігноруйте повторні симптоми

У вас виникли симптоми які здаються вам знайомими? У вас вже це було? Ви повторили прописаний раніше курс лікування, але … симптоми виникли знову? Не слід ігнорувати цю проблему. Якщо лікування допомагає лише на певний час то, можливо, воно невідповідне проблемі. Або відбувається повторне зараження. Або проблема в чомусь іншому. У кожному разі, про подібну ситуацію краще проінформувати фахівця.

Порада третя: пам’ятайте про фактори, що провокують розвиток захворювань

Значно збільшити ризик появи і розвитку гінекологічного захворювання може все, від чого залежить гормональний рівень і кислотно-лужне середовище піхви. Розвиток інфекції можна спровокувати такими факторами, як:

— Спринцювання. Подібна процедура сприяє вимиванню корисних бактерій;

— Парфумовані гелі для душу, інтимна косметика і солі для ванни порушують природну флору вагіни. Більш того, вони можуть стати причиною виникнення алергічних реакцій (неспецифічний вагініт). Тому, якщо косметичні засоби викликають подразнення слизової піхви, то терміново позбавляйтеся від них.

— Прийом антибіотиків;

— Прийом оральних контрацептивів.

Порада четверта: тільки безпечний секс

Не варто нехтувати безпечним сексом. Жінка не повинна втрачати пильність (крім випадків, коли на 100% упевнена в своєму партнері). Як і багато років тому, кращим засобом захисту від можливих захворювань, які передаються статевим шляхом, є презерватив. І тільки 100% гарантію може дати слово «ні». Якщо ж все-таки після статевого акту помітили у себе підозрілі симптоми, краще негайно відвідати фахівця – швидше за все це ЗПСШ (захворювання що передається статевим шляхом).

Порада п’ята: раз на рік відвідуйте гінеколога

Регулярно проходити медичне обстеження потрібно, бо будь-яке (інфекційне або інфекційне) захворювання може на початковій стадії протікати безсимптомно. А початкова стадія – це такий етап, на якому його дуже легко вилікувати. При настанні виразних симптомів багато захворювань лікувати надзвичайно складно, а онкологічні – на жаль, практично неможливо. Саме з цієї причини, навіть якщо Ви ніяких підозрілих симптомів у себе не відчуваєте – регулярно відвідуйте гінеколога і здавайте всі аналізи.